Lazer Epilasyon

Light Age Alexandrite Epicare, lazer epilasyon cihazlarından beklenen en yüksek performansta tasarlanmış en güvenilir ve en etkili medikal bir lazer epilasyon cihazıdır. 755mm dalga boyunda olup yüksek hız ve geliştirilmiş özellikleriyle, diğer lazer cihazlarına oranla daha kısa zamanda ve daha az seans sürelerinde istenilen memnuniyeti sağlar. Hız, güç ve doz seçenek aralığı en geniş olan ve bilgisayar kontrollü Alexandrite Epicare, 100 watt’lık güç ile 15mm, 18mm spot alanlarında saniyede 3 atış ile zamandan tasarruf sağlar. Bilgisayar desteği ile ten rengi ve kıl yapısı analizi yaparak verilen dozu otomatik ayarlayan Smart Screen sistemi Alexandrite Epicare’de vardır.

Alexandrite Epicare lazer epilasyon cihazları Amerikan Sağlık Örgütü FDA tarafından onaylanmış ve en kalıcı epilasyon sonuçlarını veren lazer epilasyon cihazları olarak onay almıştır.

Amacı istenmeyen tüylerin yok edilmesidir. Lazer ışını ile o anda uyku safhasında olmayan tüm kıl kökleri etkilenmektedir. Lazer ışını derinin en fazla 3mm altına iner ve kıl köküne duyarlıdır. İç organlara bir ışın dağılımı olmadığından sağlık açısından bir zararı yoktur. Gerekli seansların sonunda %90 sonuçlar elde edilmektedir. Epilasyon yapılan cilt bölgesi Cryo 6 soğutma cihazıyla işlem boyunca soğutularak epilasyon işleminin ağrısı yok denecek kadar minimuma çekilmektedir. Ayrıca bu şekilde deride ısıya bağlı yan etkiler ortadan kaldırılmaktadır.

Lazer epilasyon yapıldığı esnada kıl köklerinin bir kısmı uyku safhasında olduğundan (uyku safhasındaki kıl kökleri lazer tedavisinden etkilenmez) tekrarlayan seanslar gerekmektedir. Yani istenmeyen tüylerin olduğu alanda yapılacak uygulama tek bir seansla sonuç elde edilemez. Bu da kıl köklerinin dönemleriyle alakalıdır. Genel olarak kişiden kişiye değişmekle beraber, kıl rengi, yapısı, ten rengi, kişinin yaşı, hormonsal sorunlara bağlı olarak ortalama 6-8 seans sonrasında %90 sonuç alınır.

Alexandrite Epicare’in ek faydaları olarak, işlem yapılan bölgedeki batıkları en güzel şekilde tedavi eder. Sonradan oluşmuş cilt kararmalarında bir ton renk açma özelliğine sahiptir. İşlem sonrasında hiçbir ağrı ya da sızınız olmadığından normal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Konuşmayı başlat
Merhaba; Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?